Polscy lekkoatleci drużynowymi mistrzami Europy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 17:01
Lekkoatletyczna reprezentacja Polski była najlepsza w Chorzowie podczas DME.
Lekkoatletyka
Lekkoatletyka Foto: Darek Matyja

Polscy lekkoatleci znów najlepsi w Europie. W dwudniowych zawodach w Chorzowie nasza drużyna zwyciężyła zdobywając 181,5 punktu . Na drugim miejscu byli Włosi, którzy stracili do Polaków 2,5 punktu, a na trzecim Brytyjczycy - ze stratą 7,5 punktu do naszych lekkoatletów.
Polacy powtórzyli sukces z poprzednich drużynowych mistrzostw Europy, a sukces jest tym cenniejszy, że w składzie zabrakło kilku naszych czołowych zawodników. W Chorzowie nie wystąpili m.in. Anita Włodarczyk, Maria Andrejczyk, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Ewa Swoboda czy Iga Baumgart-Witan.
Na wysokości zadania zadania stanęła jednak młodzież, m.in dwa zwycięstwa - w biegu na 100 metrów oraz w biegu na 100 metrów przez płotki - odniosła Pia Skrzyszowska.
Pozostałe zwycięstwa dla naszych barw zanotowali: Alicja Konieczek (3000 m z przeszkodami), Michał Haratyk (pchnięcie kulą ), Norbert Kobielski i Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Natalia Kaczmarek (400 m), Paweł Fajdek (rzut młotem), Robert Sobera (skok o tyczce) oraz kobieca sztafeta 4x400 m (Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek).

***

W angielskim finale Champions League londyńczycy ograli Manchester City 1:0.

Mistrz biegania po schodach daje radę także w biegach górskich, co udowodnił w Sobótce.

Koszykarze 3x3 wywalczyli olimpijską kwalifikację do igrzysk w Tokio pokonując w półfinale turnieju w Grazu Łotwę. W poniedziałek wracają do kraju.