Srebro sztafety mieszanej 4x400 w Nairobi

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 17:00
Pierwszy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20 i pierwszy medal reprezentantów Polski.
Sztafeta 4x400
Sztafeta 4x400Foto: shutterstock

W Nairobi rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata do lat 20-tu.  Już pierwszego dnia rywalizacji polscy młodzi lekkoatleci wywalczyli pierwszy medal. Zdobyła go nasza sztafeta mieszana 4x400 metrów, biegnąca w składzie Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz (w kwalifikacjach biegli też Mateusz Matera i Olga Rzeszewska). Nasza sztafeta przegrała tylko z Nigeryjczykami i to zaledwie o 10 setnych sekundy - uzyskując czas 3 minuty 19 sekund i 80 setnych.

Dobrze spisali się także m.in. mistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej z Tallina - Kornelia Lesiewicz na 400 metrów oraz Dawid Piłat w rzucie młotem, którzy pewnie przeszli przez kwalifikacje.

Natomiast w biegu na 100 metrów Oliwer Wdowik dwa razy poprawił rekord życiowy - najpierw pobiegł w kwalifikacjach 10,44 sekundy, a potem w półfinale 10,37 sekundy i awansował do czwartkowego finału.

Posłuchajcie co Oliwer powiedział po awansie do finału.

***

Dwa trzysetowe mecze naszych tenisistów w pierwszej rundzie turnieju tenisowego w Cincinnati.

Bayern pokonał Borussię Dortmund 3:1, a polski napastnik strzelił 2 gole.

Skończyła się "era" Zbigniewa Bońka z PZPN, zaczyna się nowy rozdział...