Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 16:00
Dobry występ Mai Włoszczowskiej we włoskim Val di Sole.
Maja Włoszczowska
Maja WłoszczowskaFoto: Darek Matyja

Maja Włoszczowska zajęła 5. miejsce w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim we włoskim Val di Sole. Polka miała szansę nawet na miejsce na podium ale podczas ostatniej rundy popełniła błąd na jednym ze zjazdów i straciła szansę na nawiązanie walki z czołowką.
Złoto medal zdobyła Brytyjka Evie Richards, która wyprzedziła Holenderkę Annę Terpstrę i Szwajcarkę Sinę Frei. Włoszczowska straciła minutę i 47 sekund do mistrzyni.

Katarzyna Solus-Miśkowicz była 19., a Paula Gorycka zajeła 47. miejsce.

***

Polka oddała w ćwierćfinale tylko 3 gemy Darii Kasatkinie. W półfinale w dwóch setach przegrała z rina-Camelia Begu.

Polscy hokeiści przegrali 1:5 ze Słowacją w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Natalia Partyka nie obroniła złota zdobywając brąz, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki także z brązowymi medalami. Dwoch Polaków awansowało do finału.