Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19-tu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 18:05
Młodzi polscy siatkarze pokonali w finałowym meczu w Teheranie Bułgarię 3:0.
Siatkówka - zdj. ilustracyjne
Siatkówka - zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Polscy siatkarze zdobyli złoty medal mistrzostw świata do lat 19. W finałowym meczu w Teheranie zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza pokonał 3:0 Bułgarię w setach do 20, 19 i 19.

W tym turnieju nasz zespół kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonując kolejno w grupie: Nigerię 3:0, Indie 3:0, Iran 3:0 i Gwatemalę 3:0. W 1/8 finału Polacy wygrali 3:0 z Kolumbia, w ćwierćfinale 3:0 z Niemcami, a w półfinale ponownie pokonali Iran 3:1. No i w finale znów bez straty seta ograli Bułgarię. Tak więc w całym turnieju nasza drużyna przegrała tylko jednego seta - w półfinale z Iranem, który ostatecznie zajął trzecie miejsce w mistrzostwach.

Polacy poprzednio na podium MŚ U19 stali w 2015 roku. Wówczas także sięgnęli po złoto. Łącznie w dorobku mają cztery medale z tej imprezy - w 1999 i 2013 roku zdobyli brąz.