Nie będzie polskiego ćwierćfinału w Ostrawie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 13:55
Magda Linette przegrała po trzysetowym meczu z Elena Rybakiną w II rundzie turnieju w Ostrawie.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: Tennis Channel

Nie będzie polskiego ćwierćfinału podczas tenisowego turnieju w Ostrawie.
Choć po tym jak wczoraj Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Kazaszką Julia Putincewą bardzo niewiele do tego brakowało. Wystarczyło aby dziś Magda Linette pokonała inną tenisistkę z Kazachstanu Elenę Rybakinę.

Tak się jednak nie stało. Polka walczyła dzielnie z wyżej notowaną rywalką, ale pierwszego seta przegrała po 38 minutach 3:6.
Drugą partię Linette rozpoczęła od przełamania rywalki, potem zrobiła to jeszcze dwukrotnie i po 31 minutach wygrała seta 6:2.
Decydująca partia tego meczu zakończyła się jednak przegraną Polki 1:6 i to Rybakina, a nie Magda, powalczy o półfinał turnieju w Ostrawie z Igą Świątek.

Za to w deblu Magdę Linette jest już w półfinale. Polka, która gra w parze z Amerykanką Bernardą Perą, pokonała dziś Australijkę Astrą Sharmę i Holenderką Rosalie Van der Hoek 6:4, 6:2.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 22 września 2021.

Wciąż możliwy polski ćwierćfinał Świątek-Linette... ale Magda musi ograć jeszcze Rybakinę.

Trener reprezentacji Polski w koszykówce 3x3 Piotr Renkiel o igrzyskach w Tokio, zmianach w składzie i brązowym medalu mistrzostw Europy.