W sobotę mecz... z najsłabszą drużyną świata - San Marino

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 07:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 8 października 2021. 
Audio
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 8 października 2021
Stadion PGE Narodowy w Warszawie
Stadion PGE Narodowy w WarszawieFoto: shutterstock.com/ArtMediaFactory

Piłkarska reprezentacja Polski przygotowuje się w Warszawie do meczu kwalifikacji do mistrzostw świata z San Marino.
Nie ma co ukrywać, że rywal nie jest najwyższej kasy, choć w tych kwalifikacjach u siebie zdołali nam strzelić gola, przegrywając ostatecznie 1:7. Była to jedyna bramka strzelona przez San Marino w dotychczasowych sześciu meczach w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze. Wszystkie spotkania przegrali i mają bilans bramkowy 1:24.
Nic więc dziwnego, że na 210 drużyn narodowych klasyfikowanych w rankingu FIFA San Marino zajmuje - ostatnie 210. miejsce. Polska w tym zestawieniu jest 24. Tak więc faworyta sobotniego meczu nie trudno wskazać i właściwie jedyne pytanie jakie mogą sobie zadawać kibice, to ile goli strzelimy naszym rywalom.

Trzy dni po meczu z San Marino naszą reprezentację czeka trudniejsze zadanie, gdyż na wyjeździe zagramy z 66. w światowym rankingu Albanią.
Po sześciu seriach spotkań w naszej grupie prowadzą Anglicy z 16 punktami, Albania jest druga i ma 12 punktów, a Polacy zajmują trzecie miejsce z 11 punktami. 6 punktów w tych meczach z pewnością poprawiłoby nasza sytuację w tabeli.

W meczu z San Marino z kadra pożegna się Łukasz Fabiański, dla którego będzie to 57. występ w barwach narodowych.

Mecz Polska - San Marino na stadionie PGE Narodowy w Warszawie w sobotę o 20:45.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu. 

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Antek Kowalski trzeci w snookerowych ME U21

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 22:30
Po piątym miejscu w ME do lat 18, polski siedemnastolatek dotarł aż do półfinału ME do lat 21, a przed nim kolejne starty w Portugalii. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Francja wygrała z Belgią i zagra w finale Ligi Narodów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:01
Francuzi po dramatycznym meczu pokonali w półfinale Ligi Narodów 3;2 Belgów i w niedzielnym finale zagrają z Hiszpanami.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fręch w II rundzie singla, Świątek w II rundzie debla w Indian Wells

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:15
Dobry początek polskich tenisistek w turnieju w Indian Wells. Fręch wskoczyła do pierwszej 100 rankingu WTA. 
rozwiń zwiń