Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 19:00
Druga przegrana polskich hokeistek w kwalifikacjach olimpijskich w Chomutovie.
Sylwia Łaskawska
Sylwia ŁaskawskaFoto: arch. Sylwii Łaskawskiej / Hokejowe Orlice / Michał Chwieduk

Srogą lekcję hokeja dostają nasze zawodniczki w rozgrywanym w Chomutovie turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Dziś po raz drugi przegrały wysoko - tym razem z Czeszkami.
Różnica w światowym rankingu niestety i tym razem znalazła odzwierciedlenie na lodowisku w Chomutvie. Po wcześniejszej przegranej 1:11 z Węgierkami dziś nasz zespół przegrał jeszcze wyżej z Czeszkami. Nasze hokeistki walczyły ambitnie, zostawiając serce na lodzie - ale serce to dziś było zdecydowanie za mało... Po pierwszej tercji było już 0:5, a po dwóch 0:12. Ostatecznie mecz zakończył się jeszcze wyższą przegrana Polek aż 0:16.

W niedzielę nasze hokeistki zagrają ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego w Chomutovie - z Norweżkami.

***

Polscy piłkarze pokonali w wyjazdowym meczu kwalifikacji do mistrzostw świata Andorę 4:1.

W poniedziałek polscy piłkarze zakończą fazę grupową kwalifikacji do MŚ w Katarze.

Druga połowa meczu zadecydowała o zwycięstwie z Niemcami w Rugby Europe Trophy.