Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 16:01
Ryoyu Kobayashi znów najlepszy, Piotr Żyła 11., Jakub Wolny 23.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

Tradycyjny noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni zakończył się wygraną Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej zawodów.

W czołowej trzydziestce było dwóch polskich skoczków. A wiec jest trochę lepiej ale do tego aby było dobrze jeszcze daleko.
W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Obestdorfie w trzydzistce był tylko jeden polski skoczek - Dawid Kubacki, który zajął 28. miejsce.
W Garmisch-Partenkirchen w drugiej serii konkursowej było natomiast dwóch naszych reprezentantów. Jakub Wolny zajął 23. miejsce, a najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który po pierwszej serii był 10., a konkurs zakończył na pozycji 11-ej.

Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zaledwie o dwie dziesiąte punktu wyprzedził Niemca Marcusa Eisenbichlera, a podium uzupełnił Słoweniec Lovro Kos, dla którego jest to pierwsze miejsce na podium Pucharu Świata w karierze.

Po dwóch konkursach w Niemczech skoczkowie przenoszą się do Austrii gdzie czekają ich dwa kolejne konkursy Turnieju Czterech Skoczni - w Innsbrucku i w Bischofshofen.

***

Osłabione Polonistki przegrały we własnej hali z Arką Gdynia.

Niemiec Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Wygrane Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka na początek rywalizacji w ATP Cup.