Iga Świątek wygrała turniej w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 17:47
W finale turnieju w Dosze Polka pokonała w dwóch setach Estonkę Anett Kontaveit.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL

Iga Świątek zwyciężyła w turnieju tenisowym Qatar TotalEnergies Open. W sobotnim finale w Dosze polska tenisistka pokonała Estonkę Anett Kontaveit 6:2, 6:0.

To była "siła spokoju". Iga kontrolowała ten mecz niemal od pierwszej do ostatniej piłki. I mimo, że w pierwszej partii raz przegrała swojego gema serwisowego, to jednak sama przełamała rywalkę aż trzykrotnie i wygrała tego seta bardzo pewnie 6:2.
Iga najlepiej grała w... momentach zagrożenia - tak było w ósmym gemie tego seta, kiedy przy własnym podaniu przegrywała już 15:40 ale wygrała 4 kolejne piłki i zakończyła tę partię zwycięstwem

W drugim secie Iga grała niemal bezbłędnie. Rozpoczęła od kolejnego przełamania rywalki, potem dołożyła swojego gema serwisowego, kolejne przełamanie i szybciutko zrobiło się 3:0 dla Polki. Zniechęcona Estonka w tym momencie chyba już przestała wierzyć w wygraną co ułatwiło Idze zadanie i drugą partie zakończyła wynikiem 6:0.

Po tym zwycięstwie Iga Świątek awansuje na czwarte miejsce w rankingu WTA.

***

Polski tenisista nie zagra w finale turnieju w Dubaju.

Iga Świątek pokonała w półfinale Marię Sakkari i to w dwóch setach.

Prezes PZPN ogłosił, że w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, piłkarska reprezentacja Polski nie zamierza grać meczu barażowego o mistrzostwa świata z Rosją.