Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 15 kwietnia 2022.
West Ham Łukasza Fabiańskiego zmierzy się z Sevillą
West Ham Łukasza Fabiańskiego zmierzy się z SevilląFoto: Shutterstock.com/Cosmin Iftode

Czwartkowe mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji przyniosły kibicom futbolu naprawdę sporo emocji i niespodzianek. A jedną z nich było odpadnięcie z Ligi Europy Barcelony. "Duma Katalonii" przegrała w rewanżu przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 2:3. W pierwszym meczu był remis 1:1.

Do czołowej czwórki oprócz Eintrachtu awansowały również RB Lipsk, West Ham United i Glasgow Rangers. W meczu szkockiego klubu z Bragą potrzebna była dogrywka. Po 90 minutach Rangers prowadzili 2:1, odrabiając stratę z pierwszego spotkania, przegranego 0:1. W dogrywce zespół ze Szkocji zdobył decydującą bramkę i wygrał 3:1.

W Lidze konferencji polski akcent. Chodzi o mecz Romy z norweskim FK Bodoe Glimt. Rzymianie wygrali 4:0, a przy trzecim golu asystował polski piłkarz Nicola Zalewski.
Oprócz Romy do półfinału awansowali też piłkarze Leicester City, Olympique Marsylia i Feyenoordu.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W finałowej rywalizacji polkowiczanki wygrały 3-0 z AZS UMCS Lublin.

Liverpool i Manchester City dołączyły do Realu Madryt i Villarrealu i w półfinałach Ligi mistrzów dojdzie do hiszpańsko-angielskiej rywalizacji.

Po wygranej z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem Hurkacza czeka mecz z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Nasze hokeistki przegrały w meczu o awans z Chinkami 2:7.