Świątek gra dalej w Stuttgarcie, Linette odpadła z turnieju w Stambule

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 kwietnia 2022.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 20 kwietnia 2022
Tenis
TenisFoto: bezikus/Shutterstock.com

Dla polskich kibiców tenisa to jest środa pełna atrakcji, bo kilkoro naszych reprezentantów wystąpiło w różnych turniejach.
W Stuttgarcie światowa jedynka Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem notowanej ponad 300 miejsc niżej Niemki Evy Lys zwyciężając 6:1, 6:1. Iga jest już w ćwierćfinale i czeka na wyłonienie kolejnej rywalki.

Znacznie trudniejsze zadanie miała polska rakieta numer dwa czyli 57. w światowym rankingu Magda Linette, która w pierwszej rundzie turnieju w Stambule spotkała się z notowana kilka miejsc wyżej Kazaszką Julia Putincewą no i niestety odpadła. Pierwszego seta Magda przegrała po tie-breaku, drugą partię 4:6.

Wygrała natomiast Urszula Radwańska - w pierwszej rundzie turnieju w Nottingham, w której pokonała bez kłopotów Rumunkę Karolę Bejenaru 6:1, 6:1. Ula o ćwierćfinał zagra z Amerykanką Robin Montgomery.

Zaś w chorwackim Splicie Kacper Żuk w drugiej rundzie pokonał w trzech setach Słoweńca Blaza Rolę awansując do ćwierćfinału.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.