Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 17:45
Hubert Hurkacz przegrał z Davidem Goffinem po dwóch zaciętych setach.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Bryan Pollard/Shutterstock

Hurkacz w poniedziałek rozpoczął turniej na Foro italico od zwycięstwa w rywalizacji deblistów. W singlu nie poszło mu już tak dobrze. Wtorkowy mecz z Belgiem Goffinem był zacięty, ale przegrany po dwóch tie-breakach.

W pierwszej partii pierwsze piłki setowe zawodnicy rozgrywali dopiero po godzinie i 16 minutach gry. Potem jeszcze przez kilka minut wymieniali się setbolami, ale ostatecznie lepszy w tym tie-breaku okazał się Belg - było 10:8.

W drugim secie Goffin prowadził już 5:3 z przewagą przełamania, ale Hubert wrócił do walki i doprowadził do kolejnego tie-breaka. W tym przypadku poszło gładko - 7:2 dla rywala i Hurkacz pożegnał się z rzymskimi zawodami.