Świątek zagra z Gauff w finale Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 18:00
Iga Świątek wygrała w półfinale Roland Garros z Darią Kasatkną 6:2, 6:1.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/EPA / Martin Divisek

Tylko przez cztery gemy pierwszego seta, do stanu 2:0, Rosjanka Daria Kasatkina nawiązywała walkę z liderką światowego rankingu Igą Świątek. Potem polska tenisistka zdominowała już całkowicie mecz półfinałowy na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa wygrywając w nieco ponad godziną 6:2, 6:1.
To już 34. z rzędu zwycięski mecz Polki.

W drugim półfinale Cori "Coco" Gauff pokonała 6:3, 6:1 Włoszkę Martinę Trevisan. Amerykanka będzie więc finałową rywalką Igi w Paryżu, który zostanie rozegrany w sobotę.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W ćwierćfinale w Paryżu Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Amerykanką Jessicą Pegulą.

Podczas ostatnich mistrzostw Polski złoto wywalczyła 20-letnia Michalina Rudzińska, a brąz 19-letnia Maria Malicka.

Od zwycięstwa rozpoczęły nasze siatkarki turniej Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych.