Iga górą! Paryż zdobyty!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 22:15
Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej na kortach im. Rolanda Garrosa.
Iga Świątek z Pucharem za wygraną Roland Garros 2022
Iga Świątek z Pucharem za wygraną Roland Garros 2022Foto: PAP/EPA / Corinne Dubreuil.j

W sobotnim finale French Open Polka wygrała z Amerykanką Coco Gauff w dwóch setach: 6:1 i 6:3. W pierwszym secie rywalka nie miała szans z rozpędzoną Igą Świątek. W drugiej partii postawiła trudniejsze warunki i nawet przełamała liderkę rankingu WTA na samym początku partii, ale później wszystko wróciło do normy.

Iga Świątek zanotowała 35. zwycięstwo meczowe z rzędu. Wygrała swój drugi wielkoszlemowy finał w karierze i jednocześnie po raz drugi zwyciężyła w turnieju rozgrywanym na legendarnych ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa.

Sukces Igi był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia. Posłuchajcie też o dublecie polskich żużlowców w zawodach Grand Prix czy długo wyczekiwanym zwycięstwie piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock z Łomżą VIVE Kielce.