Verstappen wygrał GP Kanady

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 08:01
Holender Max Verstappen z ekipy Red Bulla najlepszy w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kanady.
Max Verstappen, Red Bull
Max Verstappen, Red Bull Foto: Shutterstock.com/sbonsi

Holender Max Verstappen z ekipy Red Bulla wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady w Montrealu. Drugi był Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari, a trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 prowadzi Verstappen z przewagą 46 punktów nad drugim kierowcą Red Bulla Meksykaninem Sergio Perezem. Trzeci jest reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), który ma 49 punktów straty do Verstappena.

O innych wydarzeniach weekendu, m.in wygranej Huberta Hurkacza w turnieju w Halle, dramatycznym finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z udziałem Łomży Vive Kielce i MŚ w pływaniu - znajdziecie w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.

***

Sportowy weekend - 19 czerwca 2022.

Polski tenisista pokonał w finale turnieju na trawiastych kortach w Halle lidera światowego rankingu, Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:4.

Rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Barcelony w finale Ligi Mistrzów z Łomżą Vive Kielce.