Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 15:00
To był mecz Ligi Narodów, który można było wygrać... Final Eight nie dla Polek.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: shutterstock

Polskie siatkarki nie wykorzystały szansy i przegrały kolejny mecz w Lidze Narodów, tym razem 2:3 z Dominikaną podczas turnieju w  Sofii. Wszystko szło dobrze do stanu 24:21 w drugim secie, wcześniej Polki wygrały pierwszą partię do 20 i brakowało im tylko punktu aby objąć prowadzenie 2:0. Niestety drugiego seta Polki przegrały... 36:38. Potem chyba jeszcze myśląc o niewykorzystanej szansie z poprzedniej partii oddały kolejnego seta łatwo 20:25, ale w czwartej partii znów się zmobilizowały i zwyciężyły bardzo wysoko 25:13. To chyba zbyt je uspokoiło i decydującego piątego seta przegrały 9:15.
Był to przedostatni meczu turnieju Ligi Narodów naszej kobiecej reprezentacji, która przegrywając straciła definitywnie szansę na awans do Final Eight, który odbędzie się w Ankarze.

W niedzielę nasze siatkarki pożegnają się z Ligą Narodów meczem z Bułgarią.

***

Dramatyczna, ale szczęśliwa końcówka meczu z Izraelem. W niedzielę mecz z Niemcami.

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński grają dalej w deblu. Kubot z Walkowem oraz Rosolska z Venusem odpadli.

Chińczycy wrócili do rywalizacji i zdominowali zawody PŚ we wspinaczce sportowej na czas w Szwajcarii.