Brzemienna w skutkach przegrana koszykarzy z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 22:01
Polscy koszykarze przegrali z Niemcami 83:93 w kwalifikacjach do MŚ 2023 i stracili szansę na awans.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w Bremie z Niemcami 83:93 w meczu ostatniej kolejki kwalifikacji do mistrzostw świata 2023.
Niemal przez cały mecz nasza drużyna prowadziła wyrównana grę, po pierwszej kwarcie był remis po 19, po trzeciej przegrywali tylko 56:57, a w czwartej kwarcie nawet prowadzili 75:68. Jednak końcówka należała do naszych rywali, którzy ostatecznie wygrali różnicą 10 punktów.

Aby myśleć o wyjściu z grupy ten mecz Polacy musieli wygrać. Przegrywając stracili szansę na udział w drugiej fazy kwalifikacji. Z naszej grupy awansowały: Niemcy, Izrael i Estonia.
Odpadniecie już w tej fazie rozgrywek zepchnie naszą drużynę także w rankingu i spowoduje, że w kwalifikacjach do ME będą startowali z niższego poziomu.

Więcej o tym meczu oraz innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

W meczu decydującym o złocie nasze zawodniczki pokonały w półfinale turnieju w Krakowie zespół Szkocji 14:0.

Po drodze do finału Maks Kaśnikowski ograł m.in. Jerzego Janowicza.

W ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w Sofii Polki przegrały 1:3 z Bułgarkami.