Świątek zagra w finale w Ostrawie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 19:36
Iga Świątek wygrała trzysetowy mecz półfinałowy z Rosjanką  Jekatieriną Aleksandrową.
Iga Świątek - Ostrawa 2022
Iga Świątek - Ostrawa 2022 Foto: PAP / Tomasz Wiktor

To był bardzo trudny mecz dla liderki światowego rankingu tenisistek - Igi Światek. Polka już w pierwszym secie półfinałowego spotkania turnieju w Ostrawie z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową, miała sporo kłopotów, ale ostatecznie wygrała tę partię 7:6 (7-5). W drugim secie Rosjanka pokazała, że nie zamierza rezygnować z walki o awans do finału i tym razem to ona była lepsza zwyciężając 6:2. W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu po 3. Potem Iga wygrała dwa kolejne gemy i objęła prowadzenie 5:3. Przy serwisie rywalki w dziesiątym gemie tego seta Polka miała już piłki meczowe, ale Rosjanka jeszcze się wybroniła i zdołała wygrać tego gema. W kolejnym Iga w koncu domknęła mecz, wygrała własny serwis, seta do czterech i cały mecz, który trwał prawie 2 godziny i 40 minut zakończyła wynikiem 7:6 (7-5), 2:6, 6:4.

Finałową rywalką Igi Świątek w Ostrawie będzie Czeszka Barbora Krejcikova.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.