Piłkarki ręczne wygrały z Hiszpankami w ME

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Poranny przegląd sportowy - 8 listopada 2022.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Polskie piłkarki ręczne zanotowały pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Europy 2022. Po przegranej w pierwszym swoim spotkaniu z Niemkami, w poniedziałek pokonały 22:21 w Podgoricy drużynę Hiszpanii.
Przez niemal cłą pierwszą połowę nasze reprezentantki starały się odrobić kilka bramek straty z pierwszych minut meczu i w ostatnich sekundach ta sztuka im się udała - na przerwę schodziły przy wyniku po 12.
W drugiej połowie nastąpił jednak słabszy okres gry naszego zespołu i kiedy 8 minut przed końcem przegrywały już 16:20 wydawało się, że tego meczu już nie da się uratować. A jednak... Od ego momenty Polki rzuciły 6 bramek, a Hiszpankom, które chyba za wcześnie uwierzyły w zwycięstwo udało się trafić do naszej bramki tylko raz i to nasza drużyna narodowa mogła się cieszyć z wygranej 22:21.
Najskuteczniejszą polską zawodniczką była Monika Kobylińska, która rzuciła 5  bramek.

W innym poniedziałkowym spotkaniu "polskiej" grupy Czarnogóra pokonała Niemcy 29:25.
W środę o 18:00 Polska zagra właśnie z Czarnogórą, awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy zapewnią sobie po trzy drużyny z każdej z czterech grup.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 6 listopada 2022.

Polka przegrała w półfinale z Aryną Sabalenką.

Barcelona zagra z Manchesterem United w Lidze Europy. Bayern - PSG i Liverpool - Real w Lidze Mistrzów.