Dobry mecz Polaków, ale to było za mało

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 19:00
Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiFoto: PAP/EPA / Georgi Licovski

Polacy zagrali w meczu z Francją o wiele lepiej niż w ostatnim grupowym starciu z Argentyną. Nie bali się atakować, o wiele częściej operowali piłką i stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji już w pierwszej połowie. Niestety, to Francuzi zdobyli bramkę tuż przed przerwą.

Pierwszego gola dla "Trójkolorowych" strzelił Olivier Giroud. Wykończył sytuację sam na sam z Wojciechem Szczęsnym po prostopadłym podaniu Kyliana Mbappe. Gwiazdor PSG kolejne dwie bramki zdobył już sam. W drugiej połowie, gdy "biało-czerwoni" próbowali odrobić straty i atakowali większą liczbą piłkarzy, Mbappe strzelił po kontrataku oraz po składnej akcji w końcówce.

Honorowe trafienie dla Polski udało się uzyskać po rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Po zagraniu ręką francuskiego obrońcy "jedenastkę" na gola zamienił Robert Lewandowski. Potrzebował do tego dwóch prób, bo pierwszy strzał posłał prosto w bramkarza, ale Hugo Lloris był daleko poza linią bramkową i sędzia nakazał powtórzenie strzału.

Polska kończy mistrzostwa świata na 1/8 finału, co jest najlepszym wynikiem od 36 lat. Francuzi zagrają w ćwierćfinale.

***

W niedzielę Polacy zagrają z Francją o ćwierćfinał mistrzostw świata.

Holandia wygrała ze Stanami Zjednoczonymi, A Argentyna pokonała Australię w meczach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.