Po wygranej z Marokiem... Chorwacja trzecia w piłkarskich MŚ

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 22:01
Chorwaci wygrali 2:1 w meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.
Chorwacja trzecią drużyną świata w Katarze
Chorwacja trzecią drużyną świata w KatarzeFoto: PAP/EPA / Georgi Licovski

Już tylko jedna niewiadoma pozostała w piłkarskich mistrzostwach świata - wciąż nie wiemy kto wygra wielki finał i zdobędzie złoto.

Trzecie miejsce w turnieju zajęli Chorwaci, którzy dziś pokonali Maroko 2:1. Chorwaci objęli prowadzenie już w 7. minucie po golu Josko Gvardiola. Dwie minuty później wyrównał Achraf Dari. Decydujące o zwycięstwie trafienie w 42. minucie zaliczył Mislav Orsić.

Chorwaci już trzeci raz stają na podium mundialu. Cztery lata temu zostali wicemistrzami świata, a w 1998 roku zdobyli brąz.
Dla Maroka awans do czołowej czwórki mistrzostw świata to największy sukces w historii piłki nożnej w tym kraju.

W niedzielę o 16:00 mecz o złoto - Argentyna zagra z Francją, a spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.