Świątek wygrała w Osorio i jest w III rundzie Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 08:00
W środę w Melbourne zagrają jeszcze Hubert Hurkacz i Magda Linette.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/EPA / James Ross

Iga Świątek bez większych problemów awansowała do III rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Polka wygrała z Kolumbijka Camilą Osorio 6:2, 6:3.
W pierwszym secie od razu narzuciła swój styl gry szybko obejmując prowadzenie 4:0. Potem przegrała jednak dwa... własne gemy serwisowe i zakończyła tę część spotkania 6:2.
Drugi set miał podobny przebieg. Świątek szybko objęła wyraźne prowadzenie 5:1 i kontrolując mecz wygrała tę partię do trzech. Mecz trwał godzinę i 24 minuty.
Wcześniej, w I rundzie Świątek po dwugodzinnym boju wygrała z niemiecką tenisistką Jule Niemeier 6:4, 7:5.
Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Hiszpanka Cristina Busca, która dość nieoczekiwanie pokonała Kanadyjkę Biancę Andreescu.

W drugiej rundzie turnieju odpadł Hiszpan Rafael Nadal, który przegrał z Amerykaninem Mackenzie'm McDonaldem (65 ATP) 4:6, 4:6, 5:7.

W środę w grze singlowej na australijskich kortach zagra jeszcze dwoje Polaków - Magda Linette i Hubert Hurkacz.

***

Pogoda zburzyła plan gier w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open.

Polska panczenistka była druga w wyścigu na 1500 metrów w Lake Placid.

Darek Rodewald - "kolekcjoner Beduinów"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 22:01
Trzykrotny zwycięzca Rajdu Dakar (2012, 2016, 2023) w kategorii samochodów ciężarowych - Darek Rodewald o roli mechanika w zespole.