Świątek przegrała z Krejcikovą w finale w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 17:45
Barbora Krejcikova pokonała w dwóch setach Igę Świątek wygrywając finał w Dubaju 6:4, 6:2.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/ EPA / Yoshua Arias

Iga Świątek tym razem przegrała w finale. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju w Dubaju Polka przegrała z Czeszką Barborą Krejcikovą 4:6, 2:6.

Mimo przegranej, w poniedziałkowym notowaniu rankingu najlepszych tenisistek świata Świątek nadal będzie prowadziła z bardzo dużą przewagą niemal 4500 punktów nad Białorusinką Aryna Sabalenką.

Natomiast Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju w Marsylii. Polak w półfinale pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:4, 7:6 (7-4).
W niedzielnym finale nasz najlepszy tenisista zagra z Francuzem Benjaminem Bonzim.

***

Barcelona - mimo gola Lewandowskiego - przegrała z Manchesterem United i odpadła z Ligi Europy.

Świąytek pokonała w półfinale w dwóch setach Cori Gauff, a Hurkacz w ćwierćfinale w trzech setach Mikaela Ymera.