Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali tenisowy turniej deblistów w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 18:00
W finale Polak i Monakijczyk pokonali duet z Holandii Robina Haase i Botica van de Zandschulpa 7: 5, 6:1.
Jan Zieliński i Hugo Nys
Jan Zieliński i Hugo NysFoto: PAP EPA ETTORE FERRARI

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali tenisowy turniej deblistów na ziemnych kortach w Rzymie. W finale Polak i Monakijczyk pokonali parę z Holandii Robina Haase i Botica van de Zandschulpa 7: 5, 6:1.
Niedzielny mecz trwał tylko 66 minut. Zieliński i Nys bardzo dobrze serwowali, nie dając ani jednej szansy Holendrom na przełamanie. W pierwszym secie mogli przełamać podanie rywali w ósmym gemie, jednak nie wykorzystali trzech piłek. Cel osiągnęli dopiero w dwunastym gemie, wykorzystując drugą okazję i wygrali partię. Drugi set trwał 27 minut i miał jednostronny przebieg.
Wcześniej Zieliński triumfował dwukrotnie w hali w Metz - w 2021 roku z Hubertem Hurkaczem, a w 2022 z Nysem. 26-letni tenisista z Warszawy i zawodnik z Monako to finaliści tegorocznej edycji wielkoszlemowego Australian Open.

Posłuchajcie co po meczu powiedział trener Jana Zielińskiego Mariusz Fyrstenberg.

00:47 Mariusz Fyrstenberg po wygranej Jana Zielińskiego w Rzymie.mp3 Mariusz Fyrstenberg po wygranej Jana Zielińskiego w Rzymie

***

Darek Fiuk

Polka wygrała zawody PŚ we wspinaczce sportowej na czas. W finale w Salt Lake City przebiegła drogę w 6.43.

W ostatniej kolejce ekstraklasy, kielczanie wygrali z niepokonaną dotychczas Orlen Wisłą Płock 27:24.

Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska zagrają w kwalifikacjach do turnieju głównego.