West Ham United wygrał Ligę Konferencji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 08:01
W finale piłkarskiej Ligi Konferencji Europy w Pradze piłkarze West Hamu pokonali 2:1 Fiorentinę.
West Ham United
West Ham United Foto: Darek Matyja

West Ham United zwyciężył w finale piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. W meczu rozegranym w Pradze klub z Londynu pokonali 2:1 Fiorentinę.
Bramki dla zwycięzców zdobyli Algierczyk Saïd Benrahma (w 62. minucie z  karnego) i Jarrod Bowen (w 90. minucie). Gola dla włoskiej drużyny strzelił w 67. minucie Giacomo Bonaventura.
Polski bramkarz londyńczyków - Łukasz Fabiański mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Dla West Hamu to pierwsze od 1965 roku zwycięstwo w europejskim pucharze - wtedy londyńczycy zwyciężyli w nieistniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów.

Więcej informacji - m.in. o przejściu Leo Messiego do... ligi MLS - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

06:08 08 06 PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 8 czerwca 2023

***

Poranny przegląd sportowy - 7 czerwca 2023.

Drugi trener piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 17-tu w czwórkowej "Strefie sportu".

Po wygranej ze Słowenią i Urugwajem w środę polscy piłkarze grający w MŚ drużyn sześcioosobowych pokonali także Hiszpanię, a w czwartek wygrali ze Szkocją.