Od 2:0 do 2:3 z Mołdawią...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 12:00
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Kiszyniowie w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy z Mołdawią...
Jan Bednarek
Jan BednarekFoto: PAP / Piotr Nowak

Takiego wyniku chyba nie spodziewali się nawet najwięksi pesymiści, zwłaszcza po pierwszej połowie meczu kwalifikacji mistrzostw Europy z Mołdawią w Kiszyniowie.
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała ten... "wygrany" mecz 2:3, prowadząc do przerwy 2:0.
W pierwszej połowie Polacy dominowali na boisku, co udowodnili dwoma golami - Arkadiusza Milika w 12. minucie i Roberta Lewandowskiego w 34. minucie. Mołdawia w tej części gry oddała jeden strzał na naszą bramkę.
Po 45 minutach gry nasi piłkarze chyba uwierzyli już, że ten mecz jest wygrany i zostali srodze skarceni. Mołdawia w jednej z pierwszych akcji drugiej połowy strzeliła kontaktowego gola i... od tego momentu nasz zespół... przestał grać. Dał sobie strzelić jeszcze dwie bramki i przegrał z Mołdawią 2:3.

W innym spotkaniu naszej grupy Wyspy Owcze przegrały z Albanią 1:3.
W tabeli prowadzą Czechy (7 punktów) przed Albanią (6) i Mołdawią (5), a Polska z 3 zdobytymi punktami w trzech meczach wyprzedza tylko Wyspy Owcze (1 punkt).
W następnym meczu kwalifikacyjnym zagramy właśnie z Wyspami Owczymi. To spotkanie - 7 września.

02:30 PSr - 21 czerwca 2023.mp3 Poranny przegląd sportowy - 21 czerwca 2023

Posłuchajcie jak ten mecz skomentowali: Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

03:50 PSw - 21 czerwca 2023.mp3 Popołudniowy przegląd sportowy - 21 czerwca 2023

***

Hubert Hurkacz spadł na 17. miejsce. Magda Linette jest 20., a Magdalena Fręch na najwyższym w karierze 72. miejscu.

W Kiszyniowie polscy piłkarze powalczą we wtorek o punkty w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 czerwca 2023.