Polskie medale Igrzysk Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 16:35
Dwa złota i brąz to zasługa naszych reprezentantów w kajakarstwie oraz strzelectwie sportowym.
Kajakarstwo - Mistrzynie Igrzysk Europejskich: Dominika Putto, Adrianna Kąkol, Anna Puławska, Karolina NajaFoto: PZKaj. / Rafał Oleksiewicz

Mamy pierwsze polskie medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Wywalczyli je reprezentanci Polski startujący w kajakowym sprincie oraz strzelectwie sportowym.
Nasza kanadyjkowa dwójka - Norman Zezula i Aleksander Kitewski była trzecia w wyścigu na 500 metrów.
Potem na podium stanęła też kajakowa czwórka w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, która w finale 500 metrów zdobyła... złoto.
Kolejny medal - także złoty dołożyła Klaudia Breś, tym razem w strzelectwie sportowym w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów.
Czwarty polski medal w czwartek to zasługa karateki Miłosza Sabieckiego, który wywalczył brąz w kumite w kategorii 67 kg.

Wieczorem czekają nas wielkie emocje... w ekspresowym tempie, czyli zawody we wspinaczce sportowej na czas. W gronie faworytek do medali są Polki - Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka.

03:49 Popołudniowy przegląd sportowy - 22 czerwca 2023.mp3 Popołudniowy przegląd sportowy - 22 czerwca 2023

***

Tylko 3 gemy ugrała Magda Linette w meczu z Chinką Zhu Lin.

Dla pięcioboistów nowoczesnych Igrzyska Europejskie będą też okazją do wywalczenia kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polscy siatkarze rozpoczęli kolejny turniej Ligi Narodów od pokonania Niemców w Rotterdamie.