Dublet polskich sprinterek na 200 metrów w Chengdu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 15:45
6 uniwersjadowych medali wywalczyli w piątek Polacy, w tym złota Nikoli Horowskiej i Adeli Piskorskiej.
Nikola Horowska i Marlena Granaszewska na podium w Chengdu
Nikola Horowska i Marlena Granaszewska na podium w Chengdu Foto: FISU

Kolejny dzień Letniej Uniwersjady w Chengdu był bardzo udany dla naszych reprezentantów, którzy sześciokrotnie stawali na podium. Trzy medale wywalczyli lekkoatleci, po jednym dorzucili nasi sportowcy-studenci startujący w pływaniu, szermierce i taekwondo.

Polskim dubletem zakończył się finał biegu na 200 metrów kobiet - zwyciężyła Nikola Horowska z czasem 23,00 s (to jej drugie złoto w Chengdu - wcześniej wygrała skok w dal), a druga była Marlena Granaszewska (znana kibicom pod panieńskim nazwiskiem Gola), z czasem 23,20 s.

00:55 [i] 05 08 2023 - SW _ Nikola Horowska po złocie na 200 m.mp3 Nikola Horowska po złocie na 200 m

Trzeci piątkowy polski medal w lekkoatletyce to zasługa Dawida Piłata, który był trzeci w rzucie młotem (72,27 m).

Na pływalni tym razem jeden polski medal, ale za to złoty. W finale 100 metrów grzbietem najszybsza była Adela Piskorska (1:00,20).

00:14 [i] 04 08 2023 - SPD - ADELA PISKORSKA.mp3 Adela Piskorska po złocie w Chengdu

Na szermierczej planszy w turnieju florecistów trzeci był Jan Jurkiewicz. Także brąz wywalczyła nasza drużyna taekwondzistek w składzie: Aleksandra Kowalczuk, Julia Sereda, Łucja Oleszczuk i Patrycja Adamkiewicz, dla której to drugi brąz w Chengdu - wcześniej była też trzecia indywidualnie.

Polska reprezentacja na Letniej Uniwersjadzie w Chinach zdobyła już 20 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. Zawody potrwają do 8 sierpnia.

***

8 medali zdobyli w środę polscy sportowcy podczas Uniwersjady w Chengdu i w sumie mają ich już 12.

Kolejne dwa medale polskich pływaków podczas Uniwersjady w Chengdu.

Jedna z medalistek Letniej Uniwersjady - taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w Akademickiej Strefie Sportu.