Byczki i Petra mistrzami Polski w piłce ręcznej plażowej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 08:11
Mistrzowie obronili tytuły sprzed roku podczas finałowego turnieju w Płocku.
Mistrzynie Polski 2023 w piłce ręcznej plażowej - Conkret Byczki Kowalewo PomorskieFoto: ORLEN Summer Superliga

Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie wśród kobiet oraz Petra Płock wśród mężczyzn obroniły tytuły mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej wygrywając finałowy turniej ORLEN Summer Superligi rozegrany w Płocku.
W finałowym meczu kobiet drużyna z Kowalewa Pomorskiego pokonała BHT Pyrki Poznań 2:1. To drugi mistrzowski tytuł ekipy Conkretu Byczków.

W finale mężczyzn broniąca tytułu mistrzowskiego Petra Płock pokonała 2:0 Ekoserwis Ciech Damy Rade Inowrocław.

Brązowe medale zdobyły piłkarki ręczne AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego oraz piłkarze ręczni Delfina Grudziądz.

***

Cenne towarzyskie mecze kadry siatkarek z Turczynkami.

Kibice pożegnali wielokrotnego reprezentanta Polski przed meczem Wisły Kraków ze Stalą Rzeszów.

Polscy sportowcy-studenci w niedzielę zdobyli 15 medali (w tym 7 złotych) i są na czwartym miejscu klasyfikacji medalowej Uniwersjady.