Hiszpania i Anglia w finałe MŚ kobiet w piłce nożnej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 14:11
W półfinale Hiszpanki wygrały 2:1 z faworyzowanymi Szwedkami, a Angielki pokonały Australijki 3:1.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

No i mamy niespodziankę... we wtorek Hiszpanki zostały pierwszymi finalistkami piłkarskich mistrzostw świata rozgrywanych w Australii i Nowej Zelandii.
W półfinale rozegranym w Auckland pokonały Szwedki 2:1. Bramkę na 1:0 dla Hiszpanii strzeliła w 81. minucie Salma Paralluelo, wyrównała w 88. minucie Rebecka Blomqvist, a gola dającego awans do finału zdobyła w 89. minucie Olga Carmona Garcia.
W środę w drugim półfinale niespodzianki już nie było. Angielki wygrały w Sydney z Australijkami 3:1. W 36. minucie prowadzenie Anglii dała Ella Ann Toone. W 63. minucie wyrównała Samantha Kerr. Kolejne gole strzelały już tylko piłkarki Anglii: w 71. minucie Lauren Hemp, a w 86. Alessia Russo.

Finał zostanie rozegrany 20 sierpnia w Sydney.

***

Drużynowy mistrz świata oraz indywidualny srebrny medalista mistrzostw świata w rozmowie o łucznictwie bloczkowym.

Nie pomogło zwycięstwo z Chinkami - Polki nie awansowały do ćwierćfinału FIBA 3x3 Women's Series w Katowicach.

Drugie zwycięstwo polskich koszykarzy w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.