"Atomówki" w finale MŚ w kajakarstwie i z olimpijską kwalifikacją

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 08:01
W Duisburgu mistrzostwa świata w kajakarstwie, a w Budapeszcie w... lekkoatletyce
Kajakarstwo - Atomówki  Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto i Adrianna Kąkol - MŚ Duisburg 2023
Kajakarstwo - "Atomówki" Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto i Adrianna Kąkol - MŚ Duisburg 2023Foto: PZKaj. / Grzegorz Michałowski

"Atomówki" potwierdziły klasę. Nasza kajakowa czwórka w składzie : Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto i Adrianna Kąkol wygrała swój bieg kwalifikacyjny na 500 metrów i awansowała do finału mistrzostw świata trwających w Duisburgu. Tym samym Polki wywalczyły też kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.

Finał odbędzie się w piątek, a kajakarskie mistrzostwa świata potrwają do niedzieli - czekamy na polskie medale i kolejne kwalifikacje olimpijskie.

W dźwiękowej wersji Przeglądu także o mistrzostwach świata w lekkoatletyce i srebrnym medalu Natalii Kaczmarek.

***

Polka finiszowała na szóstym miejscu w finale biegu na 100 metrów. Do finału 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata awansowała Natalia Kaczmarek.

Polscy żeglarze nie zdobyli medali podczas mistrzostw świata w Holandii, ale wywalczyli olimpijskie kwalifikacje w czterech klasach.

Piotr Lisek i Robert Sobera awansowali do finału skoku o tyczce, Malwina Kopron do finału rzutu młotem. Pia Skrzyszowska odpadła w półfinale biegi na 100 metrów przez płotki, a Anita Włodarczyk w kwalifikacjach rzutu młotem.