Ostatnia aktualizacja: 02.09.2023 22:05
Zawody o Grand Prix Wielkiej Brytanii wygrał Słowak Martin Vaculik.
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik Foto: Shutterstock.com/Konrad Swierad

Bartosz Zmarzlik zajął 3. miejsce podczas żużlowych zawodów o Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, zaliczanych do klasyfikacji mistrzostw świata. Wygrał Słowak Martin Vaculik, drugi był Australijczyk Jack Holder. Patryk Dudek odpadł w półfinale, natomiast Maciej Janowski turniej zakończył na rundzie zasadniczej.

Zmarzlik wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, mając 24 punkty przewagi nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem i jest coraz bliżej wywalczenia czwartego w karierze tytułu mistrzowskiego.
Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze wrześniowe zawody w Vojens i Toruniu.

04:36 Sportowe Podsumowanie Dnia - 2 września 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 2 września 2023

***

Iga Świątek wygrała w dwóch krótkich setach 6:0, 6:1 z Kają Juvan.

Po przegraniu pierwszego seta, w kolejnych trzech polscy siatkarze udowodnili, że są lepszą drużyną od Holendrów.