Iga Świątek w półfinale turnieju w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 09:12
Wiceliderka światowego rankingu po trzysetowym meczu pokonała w ćwierćfinale Caroline Garcię. Sabalenka odpadła w ćwierćfinale.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: tennistream

Iga Świątek awansowała do półfinału tenisowego turnieju w Pekinie, pokonując po trudnym, trzysetowym ćwierćfinałowym spotkaniu Francuzkę Caroline Garcię 6:7 (8-10), 7:6 (7-5), 6:1.
Pierwszy set tego meczu był bardzo wyrównany i aż do stanu po 6 obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje podania. Tie-break zakończył się wygraną francuskiej tenisistki 10-8.
Drugą partię wiceliderka światowego rankingu rozpoczęła bardzo dobrze i prowadziła 3:1, a potem 4:2 w gemach. Garcia zdołała jednak odrobić straty i doprowadziła do kolejnego tie-breaka. W nim Świątek rozpoczęła od prowadzenia 4-0, ale Francuzka nie zamierzała rezygnować z walki o zwycięstwo i doprowadziła do remisu po 5. Ostatnie dwie piłki Iga rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść i wygrała tie-breaka 7-5.
Trzeciego seta Świątek rozpoczęła od prowadzenia 2:0 i tym nie pozwoliła już Francuzce na odrobienie strat, wygrywając decydującą partię tego meczu bardzo pewnie 6:1. Mecz trwał 2,5 godziny.
W walce o finał przeciwniczką Igi Świątek będzie Amerykanka Cori Coco Gauff, która w ćwierćfinale wygrała z Greczynką Maria Sakkari 6:2, 6:4. W drugim półfinale zmierzą się Rosjanka Ludmiła Samsonowa oraz reprezentująca Kazachstan Jelena Rybakina, która w ćwierćfinale wygrała z liderka rankingu Białorusinką Aryną Sabalenką 7:5, 6:2.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego.

05:25 PSR - 6 październik 2023 07_46_02.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 6 października 2023

***

Pod koniec września w Maladze w Hiszpanii nasza para Agata Ceynowa i Marta Łodej stanęły na podium AME w siatkówce plażowej.

Raków przegrał w Sosnowcu ze Sturmem Graz, a Legii Warszawa na wyjeździe z holenderskim AZ Alkmaar.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski ogłosił skład kadry na najbliższe mecze reprezentacji.