Remis Rakowa, wygrana Legii w europejskich pucharach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 07:55
Raków zremisował 1:1 ze Sprtingiem w Lidze Europy, a Legia pokonała 2:1 Zrinjski w Lidze Konferencji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Po dwóch dniach z piłkarską Ligą Mistrzów, podczas których rozegrano 16 meczów trzeciej kolejki fazy grupowej tych rozgrywek, w czwartek kibice futbolu w Polsce doczekali się spotkań z udziałem polskich drużyn w europejskich pucharach.

Najpierw na boisko wybiegli piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy w meczu trzeciej rundy fazy grupowej Ligi Europy zagrali u siebie z portugalskim Sportingiem Lizbona. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla częstochowian, bo już w 8. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z rywali i niemal przez całe spotkanie Raków grał z przewagą jednego piłkarza. Ta przewaga przez długi czas nie przekładała się na wynik, bowiem po stracie gola w 14. minucie nasza drużyna długo przegrywała 0:1. Ta sytuacja zmieniła się dopiero w 79. minucie kiedy do ramki rywali trafił Fabian Piasecki ustalając wynik na 1:1.
W innym spotkaniu tej grupy Sturm Graz zremisował z Atalantą Bergamo 2:2.
W tabeli prowadzi Atalanta (7 punktów), Sporting i Sturm mają po 4 punkty, a Raków - 1.

Natomiast piłkarze Legii Warszawa grali na wyjeździe z bośniackim Zrinjskim Mostar w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 63. minucie gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów strzelił dla Legii Blaz Kramer.
W innym spotkaniu tej grupy Aston Villa pokonała AZ Alkmaar 4:1. W tabeli Legia i Aston Villa mają po trzech meczach po 6 punktów, a Zrinjski i Alkmaar po 3.

Więcej informacji w dźwiękowych wersjach Sportowego Podsumowania Dnia i Porannego Przeglądu Sportowego.

05:27 PSR - 27 października 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 27 października 2023

04:32 SPD - 26 października 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 26 października 2023

***

Nagrodzono najlepszych sportowców-studentów 2023, uhonorowano najlepsze uczelnie Akademickich Mistrzostw Polski, wyróżniono też... Czwórkę.

Magda Linette przegrała drugi mecz w turnieju WTA Elite Trophy i odpadła z rywalizacji.

Dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie opowiedziała o swojej nowej zajawce - trenowaniu młodych wioślarzy oraz o... studiach doktorskich.