Wygrane ZAKSY i Jastrzębskiego w Lidze Mistrzów

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli fazę grupową Ligi Mistrzów.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: Darek Matyja

Polskie kluby potwierdzają klasę w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów.
Zarówno ZAKSA Kędzierzyn Koźle jak i Jastrzębski Węgiel wygrały swoje grupowe spotkania na inaugurację fazy grupowej tych rozgrywek.
Jastrzębianie pokonał hiszpańską drużynę Guaguas Las Palmas 3:0 (30:28, 25:16, 26:24).
Natomiast siatkarze ZAKSY wygrali z greckim Olympiakosem Pireus 3:1 (23:25, 25:20, 28:26, 31:29).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:20 Poranny Przegląd Sportowy - 23 listopada 2023 Poranny Przegląd Sportowy - 23 listopada 2023

***

21 marca piłkarska reprezentacja Polski zagra z Estonią w pierwszej rundzie dwustopniowych barażu o mistrzostwa Europy.

Srebrny medal ostatnich mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 49er przybliżył załogę Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki do olimpijskiego startu, ale walka o nominację na igrzyska wciąż jeszcze trwa.

W ten weekend w fińskiej Ruce odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.