Śląsk umocnił się na pozycji lidera piłkarskiej ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2023 22:05
Piłkarze Śląska Wrocław wygrali na wyjeździe z Radomiakiem 1:0 i zwiększyli przewagę nad drugą w tabeli Jagiellonią Białystok do pięciu punktów.
Kibice Śląska Wrocław
Kibice Śląska Wrocław Foto: Shutterstock.com/Dziurek

W meczu kończącym 16. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Radomiak Radom przegrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Hiszpan Erik Exposito w 55. minucie spotkania. Wcześniej, w 21. minucie Pedro Henrique z Radomiaka nie wykorzystał rzutu karnego - jego strzał obronił Rafał Leszczyński.

W tabeli prowadzi Śląsk, który ma 36 punktów i już o 5 punktów wyprzedza Jagiellonię Białystok. Trzeci jest Lech Poznań, który ma 29 punktów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:43 Sportowe Podsumowania Dnia - 27 listopada 2023.mp3 Sportowe Podsumowania Dnia - 27 listopada 2023

***

W 16. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa i Raków Częstochowa straciły punkty p remisach w swoich meczach.

Słaby występ polskich skoczków w Ruce, bardzo dobry - biathlonistek w Oestersund.

16. kolejka piłkarskiej ekstraklasy - faworyci gubią punkty.