Po Lidze Mistrzów czas na Ligę Europy i Ligę Konferencji

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 08:05
Raków Częstochowa i Legia Warszawa powalczą w czwartek w europejskich pucharach.
Liga Europy
Liga Europy Foto: shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Kolejne dwa kluby zapewniły sobie wczoraj awans z fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów - są to Arsenal Londyn i PSV Eindhoven.
PSV wygrało na wyjeździe 3:2 z Sevillą, a Arsenal w piątej kolejce rozgrywek pokonał RC Lens aż 6:0 - tak więc powody do zadowolenia może mieć obrońca londyńczyków - Jakub Kiwior, który zagrał w drugoiej połowie. Cały mecz we francuskiej drużynie rozegrał inny Polak - Przemysław Frankowski, no ale on raczej z wyniku 0:6 cieszyć się nie będzie.
Na boiskach Ligi Mistrzów zaprezentował się wczoraj także Piotr Zieliński - grał przez 65 minut, ale jego Napoli przegrało 2:4 z Realem Madryt.
Za to Kopenhaga, której bramki bronił Kamil Grabara postarała się o bezbramkowy remis z Bayernem Monachium, podobnie jak Salzburg - z Kamilem Piątkowski w składzie także zremisował 0:0 z Realem Sociedad.

Dziś mecze fazy grupowej Ligi Europy i Ligi Konferencji z udziałem nie tylko polskich piłkarzy ale i polskich klubów.
O 18:45 Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z austriackim Sturmem Graz, a o 21:00 Legia Warszawa - także na wyjeździe z angielska Aston Villą.

04:23 PSR - 30 listopada 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 30 listopada 2023

***

Awans do kolejnej fazy piłkarskiej Ligi Mistrzów zapewniły sobie we wtorek także: Atletico Madryt, Lazio Rzym i Borussia Dortmund.

Maciek Rutkowski - brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w slalomie PWA o windsurfingu PWA i swoich startach w olimpijskiej klasie IQFoil.

Resovia wygrała na wyjeździe z Volleyem Lublaną, a ZAKSA przegrała z Ziraatem Bankasi Ankara. Rysice powalczyły z Conegliano, ale też przegrały.