Andżelika Wójcik trzecia w PŚ

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 22:05
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się trzydniowe zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.
Andżelika Wójcik
Andżelika WójcikFoto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

Dobrze zaprezentowali się polscy panczeniści podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które w piątek rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim.
Andżelika Wójcik zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Druga z Polek startująca w grupie A na tym dystansie - Martyna Baran była 19. Na dystansie 1000 metrów Damian Żurek był szósty. A na 3000 metrów Magdalena Czyszczoń zajęła 15. miejsce.

Nasi reprezentanci startowali także w grupie B. Tu najlepiej spisali się: Artur Janicki, który wygrał bieg masowy, Karolina Bosiek - 7. na 500 metrów, Iga Wojtasik - 10. na 500 metrów oraz Piotr Michalski - 9. na 1000 metrów.

Zawody w Tomaszowie Mazowieckim potrwają do niedzieli.

03:12 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 8 grudzień 2023 22_00_11.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 8 grudnia 2023

***

Jakub Kraska razem z pływacką kadrą przygotowuje się na Wyspach Kanaryjskich do przyszłego sezonu.

Polskie piłkarki ręczne wygrały z Serbkami w swoim czwartym meczu w mistrzostwach świata oraz pierwszym w drugiej, grupowej fazie turnieju.

W grze o Puchar Polski pozostało już tylko 8 drużyn, wśród których nie ma m.in. zdobywców trofeum sprzed roku - Legii Warszawa.