Forfang wygrał w Willingen, Zniszczoł ósmy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 17:15
Aleksander Zniszczoł był najlepszym z polskich skoczków podczas konkursu Pucharu Świata w Willingen.
Johann Andre Forfang
Johann Andre ForfangFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Norweg Johann Andre Forfang wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen w Niemczech. Drugie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Norweg Kristoffer Eriksen Sundal.
W serii finałowej wystąpiło tylko dwóch Polaków - Aleksander Zniszczoł zajął ostatecznie 8. miejsce, a Dawid Kubacki był 23. Po pierwszej serii odpadli Kamil Stoch i Piotr Żyła.

***

Niemal dwumetrowy Albert Komański coraz szybciej biega 200 metrów i jest obecnie jednym z najlepszych polskich sprinterów.

Maj Dziarnowska i Paweł Tarnowski w czołowych dziesiątkach przed decydującymi wyścigami.

Hubert Hurkacz i Maks Kaśnikowski wygrali swoje mecze singlowe, a debel Hurkacz i Zieliński dołożył decydujący punkt.