Pia Skrzyszowska brązową medalistką HMŚ w lekkoatletyce

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 22:07
Dwa medale przywiozą reprezentanci Polski z lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata - srebro Ewy Swobody i brąz Pii Skrzyszowskiej.
Pia Skrzyszowska
Pia SkrzyszowskaFoto: Darek Matyja

Ostatni dzień lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow przyniósł nam brązowy medal Pii Skrzyszowskiej, która w finale biegu na 60 metrów przez płotki dała się wyprzedzić tylko Devynne Charlton z Bahamów, która poprawiła własny rekord świata na 7,65 oraz Francuzce Cyrenie Sambie-Mayeli - jej czas to 7,74 s. Polka w finale dobiegła do mety w czasie 7,79 s.
To drugi medal naszych lekkoatletów w Glasgow. W sobotę srebro na 60 metrów wywalczyła Ewa Swoboda.
W niedzielę 5. miejsce wywalczyła tez nasza męska sztafeta 4x400 metrów, a 7. w skoku wzwyż był Norbert Kobielski. Piotr Lisek nie zaliczył żadnej wysokości w skoku o tyczce.

***

Dwa finały z udziałem Polaków podczas lekkoatletycznych HMŚ w Glasgow.

Polsko-monakijska para pokonała w finale turnieju w Meksyku Santiago Gonzaleza i Neala Skupskiego.

Niedzielny konkurs skoków w Lahti zakończył się wygraną Austriaka Jana Hoerla, drugi był Słoweniec Peter Prevc, a podium uzupełnił... Aleksander Zniszczoł.