Radwańska przegrała z Williams i przeziębieniem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 16:08
Po 75 latach znów polska tenisistka wystąpiła w finałowym meczu na trawiastych kortach Wimbledonu.

Finał gry pojedynczej kobiet poodczas Wimbledonu w 2012 roku był chyba najbardziej emocjonującym wydarzeniem dla polskich kibiców w historii. Agnieszka Radwańska, jako druga Polka w dziejach tenisa stanęła przed szansą zwycięstwa w tym legendarnym turnieju i od wygranej dzieliły ją zaledwie cztery gemy. Polska tenisistka po przegraniu 1:6 pierwszego seta z Amerykanką Sereną Williams, w drugum zagrała bardzo skutecznie zwycięzając 7:5. Także początek trzeciej partii był wyrównany, jednak przy stanie 2:1 dla Radwańskiej, Williams w ciągu niespełna minuty zaserwowała 4 asy (w całym meczu aż 17) i wyrównała stan seta. Od tej chwili nie przegrała już ani jednego gema i zakończyła trzecią partię meczu z zakatarzoną Polka wynikiem 6:2.
Na pocieszenie po przegranym finale Agnieszce Radwańskiej pozostaje świadomość zarobienia niemal trzech milionów złotych oraz awans na drugie miejsce w światowym rankingu tenisistek. W poniedziałek nową liderką rankingu będzie ponownie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Awansem do finału Wimbledonu Radwańska wyrównała największe osiągnięcie w historii polskiego tenisa - 75 lat temu Jadwiga Jędrzejowska przegrała na tym samym korcie, także  w trzech setach z Brytyjką Dorothy Round.
Zwycięstwo Sereny Williams było jej piątą wygraną na trawiastych kortach Wimbledonu.

Trawa służy "Isi"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 08:22
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu.

Awans Agnieszki Radwańskiej do finału turnieju wimbledońskiego to największy sukces polskiego tenisa od 75 lat.

Na taki sukces polski tenis czekał od 75 lat - Agnieszka Radwańska ma szansę wygrać Wimbledon, a.... Grzegorz Lato znów chce być prezesem PZPN.