Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 22:43
Sportowe podsumowanie dnia - 27 sierpnia 2016.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Foto: wikipedia

Agnieszka Radwańska zagra o zwycięstwo w turnieju tenisowym w amerykańskim New Heaven. Przeciwniczką Agnieszki będzie rozstawiona z numerem 10. Ukrainka Elina Switolina. Dotychczas obie zawodniczki mierzyły się ze sobą dwa razy i oba te starcia wygrała nasza reprezentantka.
Z ostatniej chwili: Radwańska wygrała z Ukrainką Jeliną Switoliną (nr 10.) 6:1, 7:6 (7-3).

Za nami już cztery mecze 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W dzisiejszych starciach Pogoń Szczecin zremisowała z Cracovią 1:1, a Górnik Łęczna przegrał z Jagiellonią 0:2. Z kolei wczoraj Wisła Płock przegrała 1:2 z Koroną Kielce, a Śląsk Wrocław rozgromił na wyjeździe Wisłę Kraków 5:1.

W Premier League obaj nasi bramkarze, a więc Artur Boruc i Łukasz Fabiański obronili rzuty karne. Jednak tylko drużyna pierwszego z nich dzięki tej interwencji zdobyła punkt. Bournemouth zremisowało 1:1 z Crystal Palace, a Swansea Fabiańskiego przegrało 1:2 z mistrzem Anglii Leicester.

W lidze niemieckiej Robert Lewandowski zaczął od hat-tricka w meczu wygranym przez Bayern Monachium 6:0 z Werderem Brema. Pełne 90. minut rozegrał Jakub Błaszczykowski w wygranym 2:0 meczu Wolfsubrga z Augsburgiem. Borussia Dortmund wygrała 2:1 z FSV Mainz, a Łukasz Piszczek grał przez 15 minut. Przypomnijmy, że Dortmundczycy to rywale Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA.

A jutro wielkie emocje na Stadionie Narodowym w Warszawie. O godzinie 16:20 rozpoczyna się VII Memoriał Kamili Skolimowskiej. W tym roku to nie tylko miting lekkoatletyczny, ale także powitanie medalistów z Rio, pożegnanie kończącego karierę kulomiota Tomasza Majewskiego i wręczenie nominacji paraolimpijskich.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.