Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 22:30
Popołudniowy przeglad sportowy - 1 września 2017.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Pixabay/domena publiczna

Piłkarska reprezentacja Polski rozgromiona w Kopenhadze. W meczu kwalifikacji do mistrzostw świata nasz narodowy zespół przegrał aż 0:4. Mimo przegranej Polska wciąż prowadzi w swojej grupie. W poniedziałek zespół Adama Nawałki rozegra kolejny mecz kwalifikacji - z Kazachstanem w Warszawie.

Za nami kolejny dzień mistrzostw świata w judo. Po wczorajszym brązowym medalu zdobytym przez Agatę Ozdobę w Budapeszcie, ostrzyliśmy sobie dziś zęby na kolejne krążki. Niestety, żadnemu z "Biało-czerwonych" nie udało się nawiązać do sukcesu koleżanki. Beata Pacut odpadła w 1/8 finału. Startująca w kategorii 78 kg Polka przegrała z Holenderką Marhinde Verkerk. Wśród mężczyzn Piotr Kuczera przegrał z Serbem Aleksandarem Kukoljem w 1/16 finału rywalizacji w kategorii 90 kg.

Anna Harkowska zdobyła w piątek w RPA złoty medal mistrzostw świata w parakolarstwie w jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Samantha Bosco, tracąc do triumfatorki 10 sekund, a trzecia była Niemka Kerstin Brachtendorf - strata 13 s.
Harkowska to wielokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich (w Rio de Janeiro i Londynie) i mistrzostw świata w parakolarstwie. Startuje także z powodzeniem w wyścigach z zawodniczkami pełnosprawnymi.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.