Popołudniowy przegląd sportowy - 27 września 2017.
  • Siatkarki walczą o ćwierćfinał ME (Czwórka/Czat Czwórki)
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

W Sporcie bywa tak niekiedy że imprezy tej samej rangi wzbudzają różne emocje. Mistrzostwa Europy siatkarzy były tematem głównym na długo przed ich rozpoczęciem. Natomiast o mistrzostwach Europy siatkarek mówi się stosunkowo mało, a właśnie dziś Polki grają z Turczynkami o awans do ćwierćfinału tej imprezy. Nasz zespół narodowy pokonał w grupie Niemki i Węgierki oraz przegrał z Azerkami.
A w ćwierćfinale na zwycięską drużynę czekają już Rosjanki.

Z ostatniej chwili: W meczu barażowym przegrały z Turczynkami 1:3  (22:25, 25-27, 25:18, 23:25).

Dość nieoczekiwanie zakończyła się przygoda Agnieszki Radwańskiej z tym turniejem. Polka przegrała z 21-letnia Australijką Ashleigh Barty w trzech setach 6:4, 0:6, 4:6. Barty w Chinach gra naprawdę dobrze, bo wcześniej wyeliminowała Brytyjkę Johannę Kontę.
Teoretycznie dużo trudniejszą rywalkę miała druga polska tenisistka Magda Linette. Polka klasyfikowana na 83 miejscu w światowym rankingu zmierzyła się bowiem ze światowa jedynka Hiszpanka Garbine Muguruzą. Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami Linette przegrała 2:6, ale w drugim kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Polka wygrała tę partię do jednego.
O zwycięstwie decydował trzeci set przegrany przez Polkę po walce 4:6.
Obie Polki za awans do trzeciej rundy turnieju w Wuhan otrzymały po niemal 28 tysięcy dolarów oraz po 105 punktów rankingowych.

Polskie piłkarki ręczne rozpoczną dziś kwalifikacje do ME 2018.  W Lubinie zagrają z Włoszkami. Początek meczu o 18:00 w Lubinie. Oprócz Włoszek w naszej grupie są jeszcze reprezentantki Słowacji i Czarnogóry.

W meczach o piłkarskiej Ligi Mistrzów dziś także nie zabraknie emocji, m.in. za sprawą Bayernu.