Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 4 lutego 2018.
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej KotFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński-skijumping.pl/CC-BY-SA-3.0

Dwóch Polaków na podium w Willingen! Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Po raz drugi w tym sezonie dwóch "Biało-czerwonych" stanęło na podium w jednym konkursie. W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze Dawida Kubackiego, który był siódmy i ósmego Macieja Kota. Dwunasty był Stefan Hula, a Kuba Wolny nie awansował do serii finałowej. Kamil Stoch wprawdzie żadnego z dwóch konkursów w ten weekend nie wygrał, ale skakał najrówniej. To dało mu zwycięstwo w nowym turnieju o nazwie Willingen Five, za co zgarnął aż 25 tysięcy euro.

Kolejny dobry dzień dla polskiego judo. Wczoraj w Portugalii Polki zdobyły dwa medale, a dzisiaj Piotr Kuczera rywalizujący w kategorii do 90 kg wygrał zawody European Open w Sofii. Polak w finale pokonał przed czasem reprezentanta Izraela Li Kochmana.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Korty warszawskiego Orła w sobotę wypełniły się tenisistami amatorami.

Łukasz Korzestański zajął trzecie miejsce wśród juniorów w zawodach Red Bull Crashed Ice w fińskiej Jyväskyli.

Maksymilian Bieniasz wygrał trzecie nieoficjalne mistrzostwa Polski Monteria Fat Bike Race. Na starcie w Górach Stołowych stanęło niemal 120 fanów "tłustych" opon.