Szymon Sajnok i Adam Kszczot mistrzami świata!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 3 marca 2018.
Kolarstwo torowe
Kolarstwo toroweFoto: Wikimedia/CC-BY-SA-2.0/nuestrociclismo.com

Szymon Sajnok zdobył złoty medal w omnium, czyli w wieloboju podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn. To największy sukces w karierze 20-letniego zawodnika.

Adam Kszczot też wywalczył dziś złoto dla Polski .W finale na 800 metrów lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Birmingham Polak nie dał szans rywalom. To pierwsze halowe mistrzostwo świata Kszczota. Wcześniej w 2014 roku w Sopocie był wicemistrzem, w 2010 w Doha cieszył się z miejsca na najniższym stopniu podium.

Z podium cieszyli się dziś również polscy skoczkowie narciarscy. W konkursie drużynowym Pucharu Świata w Lahti Polacy zajęli drugie miejsce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia. Przegląd wydarzeń przygotował Norbert Michalak.

***

Finałowe zawody AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim na zaokopiańskiej Harendzie.

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się w finale PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej z Borutą-Olimpijczykiem Zgierz&Radom. Pierwszy mecz już 7 marca.

7 medali Polek - Podolak jak "boa dusiciel"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 18:30
Dwie Polki wygraly, 7 medali Polek w turnieju European Judo Open.