Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 28 kwietnia 2018.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w finale mistrzostw Polski. Po bardzo zaciętym i dramatycznym meczu bełchatowski klub wygrał u siebie z Treflem Gdańsk 3:2 i serię do 2 zwycięstw zakończył bez porażki. W drugim półfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Ostania minuta meczu, zagranie ręką w polu karnym i rzut karny wykorzystany przez Filipa Starzyńskiego. Dzięki temu piłkarze Zagłębia Lubin wygrali w Płocku z Wisłą 2:1 podczas 33. kolejki Ekstraklasy. W meczu grupy mistrzowskiej gospodarze prowadzili od 30. minuty dzięki bramce zdobytej przez Nico Varelę z rzutu karnego. Już 7 minut później wyrównał Patryk Tuszyński, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Zwyciestwo zapewnił wcześniej wspomniany Filip Starzyński.

W innych meczach Pogoń Szczecin pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0, a Lech Poznań przegrał z Górnikiem Zabrze 2:4 i stracił pozycję lidera na rzecz Legii Warszawa.

Znakomice spisali się polscy żeglarze podczas zawodów Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W klasie RS:X zwycięstwo odniosła Zofia Klepacka, a trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej zajęła Małgorzata Białecka. Wśród mężczyzn Paweł Tarnowski zakończył rywalizację na 7. pozycji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Popołudniowy przeglad sportowy - 27 kwietnia 2018.

Sulęcki zapowiada: "Będzie ogień!"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:05
Maciej "Striczu" Sulęcki zmierzy się dziś z Amerykaninem Danielem Jacobsem w eliminatorze do walki o mistrzostwa świata. Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu.

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z faworyzowanym Kazachstanem 1:6 w ostatnim meczu mistrzostw świoata dywizji 1A. Porażka oznacza, że "Biało-czerwoni" w przyszłym roku zagrają w słabszej dywizji 1B.