Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 2 czerwca 2018.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

Polscy siatkarze nie zwalniają tempa. Dziś w Łodzi pokonali Chińczyków 3:0 w drugim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów. Polska ekipa prowadzana przez belgijskiego trenera Vitala Heynena wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania i prowadzi w tabeli z kompletem 15 punktów. Jutro na zakończenie turnieju w Łodzi zmierzy się z Niemcami.

Polska drużyna kajakarzy górskich zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Pradze w konkurencji K1. "Biało-czerwonych" wyprzedzili tylko reprezentanci gospodarzy, a trzecie miejsce zajęli Słoweńcy. Polskę reprezentowali Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela i Michał Pasiut.

Także jutro ale w Arłamowie zostanie rozegrany wewnętrzy sparing piłkarskiej reprezentacji Polski. Dziś nie udało się z powodu złej pogody. W poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka ogłosi ostateczny, 23-osobowy skład polskiej drużyny na mistrzostwa świata w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

W niedzielę w Kielcach zostanie rozegranyny rewanżowy mecz finałowy PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Po pierwszym spotkaniu PGE Vive ma pięciopunktową zaliczkę nad Orlen Wisłą Płock.

Aleksandra Kałucka i Marcin Dzieński wywalczyli złote medale podczas mistrzostw Polski we wspinaczce w konkurencji na czas.

Amatorska Szkolna Liga Koszykówki wystartowała w marcu po raz piąty. Dziś poznaliśmy mistrzów.