Popołudniowy przegląd sportowy - 28 lutego 2019.
Stefan Hula
Stefan HulaFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA 3.0

AKTUALIZACJA
"Biało-czerwoni" wystąpią w komplecie w piątkowym konkursie na normalnej skoczni w Seefeld. Wyniki kwalifikacji w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

Z powodu zbyt silnego wiatru kwalifikacje do piątkowego konkursu na skoczni normalnej narciarskich mistrzostw świata w Seefeld zostały przełożone na godzinę 17. Zgodnie z planem miały się rozpocząć pół godziny wcześniej. Wiatr spowodował, że odwołana została także seria próbna, która miała się rozpocząć o godzinie 15.30.
Na liście startowej kwalifikacji jest 66 zawodników, wśród nich czterech Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula.

Wiatr nie przeszkadzał biegaczkom i dwuboistom. Polska sztafeta w składzie: Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz oraz Urszula Łętocha - zajęły 13. miejsce w sztafecie 4x5 km podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Złoty medal wywalczyły Szwedki.

Natomiast Szczepan Kupczak zajął 18. miejsce w kombinacji norweskiej w mistrzostwach świata w austriackim Seefeld. Wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber, który wyprzedził o 1,4 s Austriaka Bernharda Grubera. Trzeci był Japończyk Akito Watabe - strata 4,6 do zwycięzcy.

W czołowej trzydziestce uplasowało się trzech Polaków. Adam Cieślar zajął 22. miejsce, a Paweł Słowiok był 29. Na 51. pozycji rywalizację ukończył Paweł Twardosz.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Najwyżej notowany polski pięściarz kategorii ciężkiej o sobie, rodzinie i planach sportowych.

Kolejne medale Waldemara Stawowczyka i jego psów ras pólnocnych.

Poranny przegląd sportowy - 28 lutego 2019.