Liverpool rozbił Barcelonę 4:0 i zagra w finale LM

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 08:01
W środę Liverpool pozna finałowego rywala - będzie nim Ajax lub Tottenham.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

Piłkarze Liverpoolu rozbili Barcelonę 4:0 w rewanżowym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu angielski klub przegrał 0:3 na Camp Nou. Odrobienie trzech goli z takim rywalem jak Barcelona wielu uznaje za "piłkarski cud".
Bramki dla Liverpoolu zdobyli: Divock Origi dwie (7. i 79. minuta) oraz Georginio Wijnaldum - także dwie (54. i 56. minuta).
Liverpool awansował do finału Ligi Mistrzów. O trofeum zagra 1 czerwca w Madrycie z Tottenhamem Hotspur lub Ajaksem Amsterdam. Drugiego finalistę poznamy w środę.

Koszykarze Anwilu Włocławek awansowali do półfinału ekstraklasy. W trzecim meczu ćwierćfinału obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Stal Ostrów Wielkopolski 105:98. W rywalizacji do trzech zwycięstw drużyna z Włocławka wygrała 3-0.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.